PODSTAWOWY ZABIEG PIELĘGNACYJNY

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny to zabieg indywidualnie dobierany przez kosmetologa w zależności od typu cery i rodzaju problemu estetycznego. Zabieg składa się z czterech etapów.
Pierwszym z nich jest peeling który dokładnie czyści skórę, usuwa martwe komórki i zaskórniki, hamuje rozmnażanie się bakterii oraz poprawia gospodarkę wodną skóry. Ponadto usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewniając dotlenienie i pobudzenie skóry do odbudowy. Drugi etap zabiegu polega na aplikacji indywidualnie dobranej do rodzaju cery ampułki lub serum oraz wykonanie profesjonalnego masażu twarzy, szyi lub/oraz dekoltu. Trzeci etap to nałożenie na twarz maseczki, odpowiedniej dla typu skóry (maska kremowa, algowa). Etapem wykańczającym jest aplikacja kremu.


Częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi są uzależnione od kondycji i rodzaju cery.

Przeciwwskazania
Rany, otarcia, skaleczenia i pęknięcia na powierzchni skóry uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Do innych przeciwwskazań zalicza się również stany zapalne, opryszczkę, choroby zakaźne (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) i alergię na którykolwiek ze składników stosowanych preparatów.

AGE SUMMUN GUINOT

AGE SUMMUN GUINOT to kwintesencja największych osiągnięć marki w zakresie pielęgnacji anti-age. Manualny zabieg high-tech z wykorzystaniem doskonale przebadanych, przetestowanych, uznanych przez świat naukowy aktywnych składników antystarzeniowych oraz redukujących objawy starzenia się skóry: czysta witamina C, Kompleks Życia Komórkowego z 56 aktywnymi składnikami, kwas hialuronowy to gwarancja doskonałych efektów zabiegowych.

Age Summum to kompleksowy zabieg anti-ageing - redukuje zmarszczki i drobne linie, zapewnia blask i napięcie skóry. Zabieg, który stymuluje regenerację komórkową i odnowę tkankową dla efektu gładkiej, napiętej skóry oraz wymodelowanej i wypoczętej twarzy.


Sekrety zabiegu
ANTI-AGEING RADIANCE BOOSTING MASK: maska nasączona aktywnymi składnikami ujędrniającymi, liftingującymi i redukującymi oznaki starzenia się.

REGENERATING ANTI-AGE SERUM: wysoce skoncentrowane serum, które odwraca oznaki starzenia się.

MASAŻ ANTI-AGE: ekskluzywny masaż Guinot, który ujędrnia tkankę skóry twarzy.

Częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi są uzależnione od kondycji i rodzaju cery. Już pojedynczy zabieg przynosi satysfakcjonujące efekty.

ZABIEG HIALUROFRAX®

HialuroFrax™ to zabieg laserowego odmładzania, podczas którego przy użyciu zimnego lasera diodowego wprowadza się w głębsze partie skóry kwas hialuronowy. To alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej bądź też jej idealne uzupełnienie. W ampułkach z kwasem hialuronowym wykorzystano nanotechnologię – każda cząsteczka kwasu została podzielona na mniejsze, a te małe fragmenty zamknięto w specjalnych ochronnych kapsułach, tzw. nanosferach. Po wniknięciu do skóry właściwej promieniowanie lasera diodowego emitowane przez specjalną głowicę ułatwia uwalnianie fragmentów kwasu hialuronowego w głębszych warstwach skóry, gdzie wykazuje on swoje działanie terapeutyczne.

Kilka słów o kwasie hialuronowym.
Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Już jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Niestety z wiekiem ilość kwasu w naszym organizmie maleje, co powoduje, iż późniejszym czasie skóra człowieka starzeje się, traci zdolność wiązania wody i prowadzi do powstania zmarszczek. Dlatego warto uzupełniać jego braki w naszej skórze stosując nowoczesne i innowacyjne metody, do których bez wątpienia zalicza się zabieg HialuroFrax™.

Częstotliwość zabiegów.
Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi są uzależnione od kondycji i rodzaju cery. Już pojedynczy zabieg przynosi satysfakcjonujące efekty. Seria zabiegowa to 6 zabiegów, z częstotliwością 1 raz w tygodniu.

FONOFOREZA

Fonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji odżywczych. Zabieg zwany jest również masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek.

Częstotliwość stosowania
Zabieg fonoforezy jest doskonałym dopełnieniem innych zabiegów. Można go stosować doraźnie, w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg, bądź w seriach od 6-12 zabiegów jako kuracja terapeutyczna.

MIKROPRĄDY NNM

Wraz z upływem lat skóra się starzeje. Zanikają włókna kolagenowe i elastyna, spada poziom nawilżenia, zwiększa się ilość wolnych rodników. Powstają zmarszczki i zmienia się się owal twarzy. Nie możemy tego procesu powstrzymać, ale możemy go znacznie spowolnić. W codziennej kosmetyce oraz podczas klasycznych zabiegów nie jesteśmy w stanie dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych. Nie pozwala na to warstwa rogowa naskórka. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej fali elektromagnetycznej pory otwierają się i do wnętrza skóry oraz przez błonę komórkową do wnętrza komórki przedostają się potrzebne substancje aktywne. Tkanka zostaje odżywiona, wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny. Skóra regeneruje się, nawilża, ujędrnia i wygładza. Dla utrzymania efektu dobrze jest powtórzyć zabieg raz na miesiąc.

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, spłycanie zmarszczek oraz lifting. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat. Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym.

PEELING PLAZMATYCZNY

Peeling plazmatyczny to innowacyjny zabieg przeznaczony do głębokiej regeneracji skóry, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii plazmy. Technologia Plazma Frax™ wykorzystuje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. To idealny sposób odmłodzenia skóry, przywrócenia jej zdrowia i witalności.
Dzięki zastosowaniu technologii plazmy oraz dedykowanych głowic ze złotą powłoką możemy w sposób bezdotykowy zarówno złuszczać naskórek, ułatwiając w ten sposób przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, pobudzać fibroblasty do dużo szybszej syntezy kolagenu, a także w sposób wybiórczy frakcyjnie opracowywać poszczególne fragmenty skóry m.in. zmarszczki.

Częstotliwość stosowania
Technika peelingu plazmatycznego została opracowana tak, aby umożliwić wykonanie zabiegu każdej klientce w każdym przedziale wiekowym.
Seria obejmuje 6 zabiegów a klientki korzystają z technologii raz w tygodniu.

PEELING WODOROWY

Terapia wodorowa, zwana także oczyszczaniem lub peelingiem wodorowym to zupełnie nowy zabieg w światowej kosmetologii.
Zabieg peelingu wodorowego oparto na doskonałych właściwościach wody wodorowanej. Woda ta posiada znakomite właściwości przeciwstarzeniowe, odtoksyczniające i poprawiające wydolność organizmu.
W nawodorowanej wodzie znajduje się od 200-500 razy więcej wodoru niż w naturalnej wodzie – dzięki temu wolne atomy wodoru mogą „przyczepić się” do wolnych rodników powodujących starzenie i dzięki reakcji chemicznej stworzyć wodę. Tym samym dzięki tej reakcji uzyskujemy działanie przeciwstarzeniowe, detoksykujące i nawilżające.
Przy okazji woda wodorowa dzięki ruchowi cyrkulacyjnemu w głowicy wykonuje delikatny peeling i głębokie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń.
Ponadto po zabiegu oczyszczania wodorowego stosujemy także technologie mezoterapii elektroporacyjnej i ultradźwięki – które znakomicie pomagają substancjom aktywnym wniknąć w głąb skóry. Dzięki temu możemy wtłoczyć np. wysokiej jakości kwas hialuronowy, kolagen lub inne substancje nawilżające lub przeciwstarzeniowe.
Zabieg oczyszczania wodorowego jest odpowiedni praktycznie do każdego rodzaju skóry w każdym wieku – dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany także przez skóry wrażliwe. Procedura zabiegowa dostosowywana jest przez kosmetologa – indywidualnie do potrzeb klienta.
Zabieg może być wykonywany w serii – 5-8 zabiegów co 7-10 dni, jak i pojedynczo – jako zabieg bankietowy.
Główne efekty zabiegu to:
• niesamowite nawilżenie i wygładzenie skóry,
• głębokie rozświetlenie,
• uczucie „doczyszczonej” świeżej skóry,
• świeży, ujednolicony koloryt skóry,
• wzmocnienie witalności skóry,
• dotlenienie,
• w serii delikatne rozjaśnienie przebarwień i wygładzenie zmarszczek.

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja diamentowa jest skuteczną metodą mechanicznego złuszczania naskórka, którą wykorzystuje kosmetologia. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Mikrodermabrazja jest podstawowym a zarazem najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego.
Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego personelu jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna.

Częstotliwość zabiegów
W zależności od stanu skóry klienta, co 2- 3 tygodnie w razie potrzeby jako oczyszczenie i odświeżenie skóry.
Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na różnych typach skóry i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg. Po każdej mikrodermabrazji poprawa stanu skóry jest coraz bardziej widoczna.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę:
• poprawa jakości skóry ( struktury i kolorytu),
• zwiększenie elastyczności,
• zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników,
• spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry,
• usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych),
• zmniejszenie łojotoku,
• skóra świeższa i młodsza.